27 فروردین 1399

راه اندازی اپلیکیشن شاد در مدارس تمامی کشور

مولف: صفائی مقدم   /  دسته: دسته بندی نشده   /  رتبه دهید:

راه اندازی اپلیکیشن شاد در مدارس تمامی کشور

مدیرکل دفتر انتشارات و فناوری آموزشی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با بیان اینکه سازمان پژوهش در فازهای اولیه ایجاد شبکه ملی رشد در حال راه‌اندازی یک VOD و یک APP STORE است گفت: فیلم‌های آموزشی و اپلیکیشن‌های آموزشی در این بستر بارگذاری می‌شوند تا در شبکه شاد نیز در اختیار معلم و دانش آموز قرارداده شوند.

مسعود فیاضی در گفت‌وگو با ایسنا، و در پاسخ به پرسشی مبنی بر فعالیت شبکه آموزشی دانش آموزی (شاد) و نسبت آن با شبکه ملی رشد اظهار کرد: بعد از پیش آمدن شرایط بحرانی در نظام آموزشی کشور به دلیل شیوع بیماری کرونا ستادی در وزارتخانه زیر نظر حوزه وزارتی ایجاد شد که مقرر بود شرایطی را در فضای مجازی ایجاد کند که کلاس‌هایی که تا قبل از این در فضای حقیقی شکل می‌گرفت به صورت مجازی با محوریت همان معلم تشکیل شده و رابطه آموزشی معلمان و دانش آموزان ادامه یابد.

وی افزود: شبکه آموزشی دانش‌آموزی (شاد) نتیجه تلاش‌های بی‌وقفه این دوستان است که با کمک همراه اول به ثمر نشسته است و در همین جا باید از زحماتشان تشکر کنم.

مدیرکل دفتر انتشارات و فناوری آموزشی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با بیان اینکه وظیفه ذاتی این شبکه برگزاری کلاس‌ها و دایر کردن مدارس به صورت مجازی است گفت: اما در کنار این شبکه، سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی موظف است با راه اندازی شبکه ملی رشد و با بهره گیری حداکثری از توان بخش خصوصی استخر محتوایی را ایجاد کند که به صورت هوشمند محتواهای مورد نیاز هر یک از مخاطبان را در اختیارشان گذاشته و معلم را در یاددهی توانمندتر کند.

فیاضی ادامه داد: از این جهت اقدامات خوبی در راه اندازی شبکه ملی رشد و ایجاد رابطه موثر بین آن و شبکه دانش آموزی شاد در دست اقدام است که این امکان را به معلم و دانش آموز بدهیم که هم در داخل و هم در بیرون از شبکه شاد بتواند خدمات محتوایی را دریافت کند.

وی ادامه داد: از این جهت لازم است که هر یک از شرکت‌های فعال در بخش خصوصی که خواهان حضور در شبکه ملی رشد و بالتبع در شبکه آموزشی شاد هستند محتواهای خود را به سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی برای اعتبار سنجی ارسال کنند تا بعد از اعتبارسنجی در استخر محتوای شبکه ملی رشد، جهت ارائه به معلمان و دانش آموزان قرار داده شوند.

مدیرکل دفتر انتشارات و فناوری آموزشی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی درباره انواع محتواهای تولیدی در شبکه شاد اظهار کرد: محتواهایی که توسط معلمان در کلاس‌های مجازی تولید و ارائه می شود توسط معاونت‌های آموزش ابتدایی و متوسطه کنترل شده و نظارت بر آنها به عهده ایشان است اما نظارت بر محتواهایی که به بسته‌های یادگیری مربوط می شوند مانند کتاب الکترونیکی، ویدئوی آموزشی، پادکست، بازی آموزشی و...  به عهده سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی است.

فیاضی با بیان اینکه سازمان پژوهش در فازهای اولیه راه اندازی شبکه ملی رشد در حال راه اندازی یک VOD و یک APP STORE گفت: فیلم های آموزشی و اپلیکیشن‌های آموزشی در این بستر بارگذاری می شوند تا در شبکه شاد نیز در اختیار معلم و دانش آموز قرارداده شوند.

وی درباره راه اندازی این بستر گفت که این فاز مربوط به اقدام کوتاه مدت ما است و سعی می‌شود به زودی در اختیار مخاطبان قرار داده شود.

مدیرکل دفتر انتشارات و فناوری آموزشی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی هچنین به راه اندازی پویش درسخانه اشاره و عنوان کرد: به دنبال ارتقای کیفیت تدریس معلمان در فضای مجازی پویش درسخانه راه افتاده تا از طریق آن معلمان تدریس‌های خوب و قابل اشتراک گذاریشان را برای ما ارسال کنند تا پس از بررسی و ارزیابی‌های لازم فیلم‌های آموزشی برگزیده جهت استفاده دیگر معلمان بارگذاری و منتشر شوند.

به گفته وی، ارسال فیلم از سوی معلمان در پویش درسخانه همچنان ادامه دارد و معلمان می توانند فیلم‌های تدریس خود را برای سازمان پژوهش ارسال کنند.

انتهای پیام

تعداد مشاهده (358)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "راه اندازی اپلیکیشن شاد در مدارس تمامی کشور"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید